Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

ENGELLİ ERİŞİM SİSTEMİ

Yükleniyor...

Engelli Erişim Sistemleri

Yürüme engelli ya da yaşlılık dolaysı ile tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan insanların en zorladıkları işlerden biri şüphesiz merdiven çıkmak ve inmektir. Günlük hayatta birçok kez yapmaları gereken bu iş için geliştirilen sistemler artık güvenle bu merdiven inip çıkabilmelerini sağlamaktadır.

Merdiven İnme & Çıkma Cihazları

Tekerlekli sandalyeler merdiven inme çıkma cihazları ile çok daha işlevsel olarak kullanılabilir.

Prensip olarak merdiven inme çıkma cihazları her basamakta kilitlenme özelliği ile çalışır. Bu cihazların takılı olduğu tekerlekli sandalyeler evde veya dış ortam merdivenlerinde kullanılabilir.

Sadece iki basamak olsa bile tekerlekli sandalye ile merdiven inme çıkma cihazları olmadan bu engelleri aşmak mümkün değildir. Sadece merdivenleri değil küçük bir yükselti bile büyük sorun olabilir. Cihazlar şarjlı olarak çalışmaktadır. Şarj dayanım süresi cihazdan cihaza farklılık göstermekle birlikte hepsinde oldukça uzundur ama kullanımdan önce şarj seviyesinin kontrolünde fayda vardır.

Yürüme engelli insanların merdiven inme çıkma cihazları gibi teknolojik gelişmeler hayatlarını bir nebze kolaylaştırmaktadır. Merdivenli evler için cihaz mutlaka önerilir. Bu teknoloji sayesinde yürüme engelli veya yaşlılık nedeni ile yürüyemeyen kişiler ailenin sosyal hayatına daha çok katılabilir.

Bu katılımlar da onların ruhsal durumlarına olumlu olarak yansıyacak kendilerini daha mutlu hissedeceklerdir. Ayrıca yürüme engelli insanlara özel spor ve aktivite araçları da bulunmaktadır. Firmamız tekerlekli sandalye çeşitleri ile yürüme engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmaktadır.
Yükleniyor...