Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Aktif & Adaptif Tekerlekli Sandalyeler

Yürüme engelli sporcular birçok spor dalında çok başarılı olmaktadır. Sporla uğraşmak her sporcu insan gibi onlar için de bir yaşam tarzıdır. Her yıl yapılan engelli spor müsabakalarında dereceye giren sporcuların arkasında kendi azimleri, ailelerinin çabaları ve gerekli teknik destek yatmaktadır.

Basketbol, futbol, hentbol, tesis ve daha birçok spor dalında engelliler aktif adaptif sandalye kullanırlar. Bu sandalyeler elle itilerek kol gücüyle çalışır. Manevra yetenekleri yüksektir.

Tekerlek açıları manevrayı artırmak için eğim açıları değişecek şekilde tasarlanmıştır. Sporcuların kullandığı aktif adaptif sandalye çok da sağlamdır. Hareketli bir hız yarışı veya basket karşılaşması için çok uygundur.

Ani dönüş yapabilme özelliği aktif adaptif sandalye için önemlidir. Birçok takım oyununda sporcular bu özellik sayesinde paslaşma sırasında ani dönüşlerle avantaj kazanabilir.

Aktif & Adaptif Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Okçuluk, masa tenisi ve eskrim de yürüme engelli insanların rahatlıkla yapabilecekleri spor dallarıdır. Bu sporları sadece profesyonel anlamda değil günlük hayatın bir parçası olarak da yapılabilir. Engelli aktif adaptif sandalye bazı özellikleri mutlaka taşımalıdır. Bunların başında ayarlanabilir tekerlekler ve sırt yaslama bölgesi gelir.

Yine ayak yaslama bölümleri de ayarlanabilir olmalıdır. Spor sırasında terleme olacağından sandalye kumaşının anti bakteriyel özellik taşıması da daha iyi bir tercih olacaktır. Sporla hayat güzelleşir, kas ve zihin gelişimi hızlanır. Bu bakımdan aktif sandalye çeşitlerine sitemizde geniş fiyat aralığı ile yer verilmektedir.
Yükleniyor...